Türkçe Dublaj belgeseller

Kültür Din Belgeselleri izle

MUTFAK ve PASTACILAR KRALI türkçe dublaj izle
1193
İzle

MUTFAK ve PASTACILAR KRALI

Pastacılar Kralı Buddy Valastro, mutfaktaki diğer marifetlerini Mutfak Kralı'nda sergiliyor. İzleyicileri mutfağına davet eden Buddy, büyükannesinin tariflerini paylaşıyor ve Valastro ailesinin favori yemeklerini hazırlıyor. Geleneksel İtalyan mutfağını Buddy Valastro ile keşfetme fırsatı kaçmaz!
5 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
HZ. MERYEM türkçe dublaj izle
3471
İzle

HZ. MERYEM

Yeni Ahit Meryem'in ailesi ve erken dönem hayatı için çok az şey söyler. 2. yy İncil yazarı Protoevangel James onun anne-babasını Joachim ve Anne olarak tanımlar. Meryem annesi tarafından daha doğmadan erkek olacağı varsayımı ile Süleyman Mabedi'ne adanmıştı. Meryem'in bugünkü İsrail topraklarında yaşadığı, Beytüllahim'de babasız olarak İsa'yı dünyaya getirdiğine inanılır. Bazı Hrıstiyanlara inanışlara göre Meryem'in son yıllarını geçirdiği yerlerden olan Efes ve Meryem Ana Evi günümüzde Selçuk ilçesi sınırları içerisindedir
11 Bölüm   20 / 100 Puan   1 Puanlayan
VAHYİN İZİNDE türkçe dublaj izle
2832
İzle

VAHYİN İZİNDE

İslam Peygamberi, Hz. Muhammed’in (sav) ve sahabelerinin hayatını ve yaşadığı dönemi ‘ayetlerin izinde’ anlatan, İslam tarihinin başlangıcına ışık tutan, İslamiyet’in doğuşunda yaşananları, dinin yayılması için ne gibi mücadelelerin verildiğini anlatan epik bir drama belgesel. Vahyin İzinde ‘Asr-ı Saadet’ ile dünyada ve Türkiye’de ilk kez, son peygamber Hz. Muhammed’in (sav) hayatı bu denli geniş bir şekilde ve ‘drama-belgesel’ olarak ekranlara getiriliyor.
8 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
X JENERASYONU türkçe dublaj izle
2324
İzle

X JENERASYONU

"Generation X", 1961-1981 yılları arasında doğan kuşağı şekillendiren güçlere bakan altı parçalık bir seridir. Her saat tematik bir yaklaşım sergilemekte ve önemli bir Gen X başarısı ile başlamıştır. Tarihin her durağında şunu soracağız: Bu olay, tanık oldukları kuşağı nasıl etkiledi? Bu başarılar gerçekleşmeden önce ne olmalıydı? Önce hangi tarihsel, sosyal ve siyasi olaylar gerçekleşti? Bu odaklı yolculuk, Gen X'ın gelişimini ve çocukluk deneyimlerinden dünyanın şimdiye kadar gördüğü en büyük anları ve hareketleri keşfetme becerilerini daha iyi anlayacak.
4 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
DOĞA ÜSTÜ OLAYLAR türkçe dublaj izle
5405
İzle

DOĞA ÜSTÜ OLAYLAR

İnsanlar tüm dünyada sıra dışı olaylara tanık oluyor. Tarih boyunca inanılması güç olaylar rapor edilmiştir. Ruhlarla, canavarlarla ya da diğer dünyadan varlıklarla karşılaşmalar insanoğlunu büyülemeye devam ediyor. Ancak son dönemde yaşanan bilimsel gelişmeler bu gizemlerin büyük çoğunu aydınlatmış ve ardında yatan gerçek nedenleri ortaya çıkarmış olmasına rağmen bazı sorular hala cevaplanmayı bekliyor. Belgesel dizi, doğaüstü olduğu düşünülen esrarengiz olayların perde arkasını araştırıyor.
5 Bölüm   73 / 100 Puan   3 Puanlayan
YEDİ ÖLÜMCÜL GÜNAH türkçe dublaj izle
2853
İzle

YEDİ ÖLÜMCÜL GÜNAH

Hıristiyanlık inancına göre Yedi Büyük Günah ya da Kardinal Günahlar , Katolik Kilisesi nin görüşüne göre Papa I. Gregorius tarafından düzenlenmiş , insanın hayatı boyunca sakınması gereken yedi günahtır. Bunlar Tembellik , öfke , oburluk, kıskançlık , kibir , açgözlülük ve şehvettir.
5 Bölüm   90 / 100 Puan   2 Puanlayan
12 İMAM BELGESELİ türkçe dublaj izle
4387
İzle

12 İMAM BELGESELİ

Onlar yeryüzünün en mukaddes nesli, onlar Zülfikar, onlar Haydar-ı Kerrar, onlar Kerbela toprağından doğan güller, onlar ehl-i beyt , 12 nur, 12 kaynak, 12 İmam… 12 İmam ın hayatından kesitler sizlerle. Belgeselin doğurabileceği mantık hatalarından bizi sorumlu tutmayınız.
12 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
MORGAN F. İLE İNANCIN HİKAYESİ türkçe dublaj izle
15066
İzle

MORGAN F. İLE İNANCIN HİKAYESİ

Morgan Freeman ile İnancın Hikayesi ekranlarınızda. Ona göre tanrı nedir , yaratılış nedir , tanrının mucizeleri nelerdir , kötü insanlar neden vardır , Suç neden işlenir , Gerçekten de kıyamet var mı , Din nedir , gibi sorulara cevap arayacak.
5 Bölüm   94 / 100 Puan   14 Puanlayan
POP OTURUP POP KALKTIK türkçe dublaj izle
2465
İzle

POP OTURUP POP KALKTIK

Bilinmiyor
5 Bölüm   20 / 100 Puan   1 Puanlayan
TUTKUNUN ADI TAKI türkçe dublaj izle
1305
İzle

TUTKUNUN ADI TAKI

Üç bölümden oluşan belgeselin “İzler varlığını doğrular” adlı ilk bölümünde, takılarda kullanılan süs taşları konu ediliyor. İnsanla aynı elementten oluşan elmasın özellikleri, taşların takıda en etkileyici görüntüyü sağlamak üzere nasıl kesilip biçimlendiği, gerçek, suni ya da taklit taşlar arasındaki farklar ve bunların nasıl anlaşılabileceği, taşın uluslar arası ticaretini yapan insanların öyküleri, gemolojiye olan ilgi, taşların gündelik hayat ve kültür içindeki anlamlarıyla birlikte değerlendiriliyor.
3 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
YUNUS EMRE türkçe dublaj izle
965
İzle

YUNUS EMRE

Yunus’un dergâhtan gönderilmesinin üzerinden aylar geçmiştir. O günden beridir ne bir gören olmuştur ne de bir halini işiten… Yunus’un yolculuğunun en ateşli dönemlerini anlattığımız deminde, seyri suluk unu izlerken, nefsin her merhalesinde o safhanın getirisi olan ruh halini giyinecektir Yunus. mülhime de yumuşak huylu ve halim selim iken , mutmaine’de öfkeli ve gazaplı olacaktır. Aynı zamanlarda dergahta ise Tapduk Emre’nin yaşlılığından dolayı Molla Kasım her manada işleri devralmıştır. Sohbetleri bile bazen o yapmaktadır. Dergahın ve vakfiyelerin işleri, ürünün satılıp paraların tahsil edilmesi gibi işler bütün vaktini almaktadır mollanın
2 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
EVVEL ZAMAN YOLCULARI türkçe dublaj izle
2268
İzle

EVVEL ZAMAN YOLCULARI

Altı bölümden oluşan belgesel; Türk erkeğinin Cumhuriyetin ilanından günümüze uzanan modernleşme süreci içinde geçirmiş olduğu dönemleri ele almaktadır. Erkeklerin yaşadığı modalarla, akımlarla bedenlerine ve ruh dünyalarına getirdikleri çeşitliliği ekrana getirmektedir. Erkek kültürünün tezahürleri ve sosyolojik açıdan erkek olma aşamalarının (sünnet, askerlik, evlilik) anlatıldığı belgesel, Türk erkeğinin sadece giyim ve kuşamıyla değil, kullandıkları aksesuarları ve kendilerine gösterdikleri bakımlarıyla hangi noktada olduklarını modacılar, sosyologlar ve akademisyenler gözüyle incelemektedir.
6 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
BOĞAZİÇİNDE ZAMAN türkçe dublaj izle
801
İzle

BOĞAZİÇİNDE ZAMAN

Bilinmiyor
2 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
BEŞİK ve NİNNİ türkçe dublaj izle
4835
İzle

BEŞİK ve NİNNİ

Bilinmiyor
13 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
ÇAMURDAN BEBEK türkçe dublaj izle
2538
İzle

ÇAMURDAN BEBEK

Şehrin dışında yaşayan çocukların belki oyuncakları yok ama onlar çocuk gibi davranabilecekleri kocaman alanlara, hatta zamanı istedikleri gibi kullanma özgürlüğüne sahipler. Günümüz kentlerinde çocuk “aşırı korunmuş çocuk” ile “yetişkinleştirilmiş çocukluk” arasında gidip geliyor. Oyun ve oyuncaklar, teknoloji ağının tüm nimetleri üzerine kurulu ve odalara hapsedilmiş. “Çamurdan Bebek” adlı belgesel program, oyun alanları dağ, tepe, deniz, ova olan çocukların dünyasını geziyor. Oyuncağı yoksa hayallerini oyunlarına katık yapan çocukları ekrana getiriyor. Böylece onlar kendilerince oyunlarını, oyuncaklarını, hayallerini dillendiriyorlar. Belgeselin yapımcısı, yönetmeni ve aynı zamanda senaryo yazarı Füsun Çakaloz Karakaş oyun ve oyuncağın dünyasına, farklı çocukluk öyküleriyle renk kattıklarını söylüyor. Binlerce yıllık bir öyküyü “zaman-mekan-çocuk” üçgeninde oyunun ve oyuncağın hatta oyuncaksız bir dünyanın izdüşümünü bu yapımda bulacaksınız.
6 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
EFELER ve ZEYBEKLER türkçe dublaj izle
863
İzle

EFELER ve ZEYBEKLER

Kurtuluş Savaşı’nın ilk başarılı mücadelesi efeler komutasında Aydın’da yapılmıştır. Milli Mücadelemizin ilk topu, yine efeler komutasında Aydın’da patlatılmıştır. Yörük Ali Efe’nin komutasında kurulan Milli Aydın Alayı, halen ordumuzda mevcudiyetini korumaktadır. Burada Kurtuluş Savaşı’nda efelerin neler yaptığını uzun uzun anlatmayacağız. Bu husus, tarih kitaplarında bol bol incelenmiştir.
2 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
GÜRCÜLER türkçe dublaj izle
1422
İzle

GÜRCÜLER

Bilinmiyor
3 Bölüm   80 / 100 Puan   2 Puanlayan
HİNDİSTANIN YERLİ TÜRKLERİ türkçe dublaj izle
2037
İzle

HİNDİSTANIN YERLİ TÜRKLERİ

Bilinmiyor
4 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
İÇİMİZDEN BİRİ türkçe dublaj izle
6448
İzle

İÇİMİZDEN BİRİ

Her birey icra ettiği meslekten izler taşır. İşini severek ve hakkıyla yapan her insan da kendi mesleğinin yıldızıdır. Farklı mesleklerden renkli kişiliklerin iş yaşamlarının aileleri ve arkadaşlarıyla ilişkilerine etkileri, başarı öyküleri, başlarından geçen ilginç olaylar TRT ekranlarında sizlerle buluşuyor...
13 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
İPEK YOLUNDA BİR MOLA türkçe dublaj izle
2539
İzle

İPEK YOLUNDA BİR MOLA

Bilinmiyor
6 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
Diğer sayfalara da göz atın
1234İleri